Salı , Kasım 21 2017
Son Dakika Haberleri
Anasayfa / Kültür Sanat / Magazin / FALHRELNİSSA ZEİD BELGESELİ NTV’ DE..
FALHRELNİSSA ZEİD BELGESELİ NTV’ DE..

FALHRELNİSSA ZEİD BELGESELİ NTV’ DE..

FALHRELNİSSA ZEİD BELGESELİ NTV’ DE..

TÜRKİYE’NİİLK KADIN RESSAMLARINDAN FAHRELNİSSA ZEİD’ İN HAYATI ZUHAL DEMİRARSLAN’ IN HAZIRLAYIP SUNDUĞU “BENİM SANATIM” ADLI BELGESEL PROGRAMI İLE EKRANA GELİYOR.

Ferko sponsorluğunda gerçekleşen Fahrelnissa Zeid Belgeseli’nin çekimleri Ürdün, Londra ve Berlin’de gerçekleşiyor. Sanatçının ikinci eşi, Irak Kraliyet ailesinin üyesi Emir Bin Zeid ile evliliğinden olan oğlu Ürdün Prensi Raad Bin Zeid ve önemli uluslararası sanat profesyonelleriyle yapılan röportajların da yer aldığı belgesel, 20. yy’ ın en önemli sanatçıları arasında kabul edilen Fahrelnissa Zeid’ in sıradışı hayatı, renkli kişiliği ve sanat anlayışı üzerine birçok keşfi barındıracak.

Fahrelnissa Zeid, vefatından 26 yıl sonra, 13 Haziran – 8 Ekim 2017 tarihleri arasında dünyanın en önemli müzelerinden Tate Modern’de gerçekleşen geniş retrospektif sergisi ile global sanat dünyasının yeniden ilgi odağı oldu. Sanatçının farklı dönemlerine ait 44 eserinden oluşan sergi, Tate Modern’ den sonra 20 Ekim 2017′ de açılacak Berlin Deutsche Bank Kunsthalle ve sonrasında da Sursock Müzesi Beyrut’ a doğru yola çıkacak.

Tüm bu önemli sergileri de ekrana getirecek olan “Benim Sanatım” belgesel programı Fahrelnissa Zeid bölümü ile Kasım ayında Ntv’ de yayınlanacak.

HİKMET AYDOĞAN

 

 

 

Hakkında Editor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Kalan Web