Salı , Kasım 21 2017
Son Dakika Haberleri
Anasayfa / Bilim Teknoloji / Huawei Open Stack Days Etkinliğinde Türkiye’nin Bulut Haritasını Çizecek
Huawei Open Stack Days Etkinliğinde Türkiye’nin Bulut Haritasını Çizecek

Huawei Open Stack Days Etkinliğinde Türkiye’nin Bulut Haritasını Çizecek

Huawei Open Stack Days Etkinliğinde

Türkiye’nin Bulut Haritasını Çizecek

Dünyanın önde gelen global bilgi ve iletişim teknolojileri (ICT) çözüm sağlayıcılarından Huawei, Open Stack Days İstanbul’da platinyum sponsor olarak yer alacak.

Bulut yönetim platformu Openstack Foundation (Open Stack Forundation) tarafından düzenlenen Open Stack Days, 17 Ekim Salı günü Wyndham Grand Levent’te gerçekleşecek. Türkiye’nin önde gelen CIO, bilişim teknolojileri yöneticileri ve OpenStack uzmanlarını bir araya getirecek olan etkinlikte Huawei IT Veri Mimarisi Kıdemli Danışmanı Su Chung Yen, “OpenStack: Telekom Operatörlerinin Bulut Yapıları için İdeal Bulut Platformu” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

Open Stack Yatırımları Işletmelere Daha Geniş Bir Inovasyon Yelpazesi Sunuyor

Open Stack Vakfı’nın altın üyesi olan Huawei, yazılım geliştirme, testlerinin gerçekleştirme, sorunları gidererek iyileştirme sağlama, kaynak sağlama ve marka tanıtımının yanı sıra topluluğun vizyonunu geliştirmede önemli bir rol oynuyor. OpenStack platformuna yoğun bir şekilde yatırım gerçekleştiren Huawei, bu yatırımlarla işletmelerin pazarlama süresinin kısaldığı ve onlara daha geniş bir inovasyon yelpazesi ve birlikte çalışabilir daha açık bir platform sağlaması olduğunu öne çıkarıyor.

Open Stack Platformu’na telekomdan medyaya, finansa sektöründen akademik sektöre kadar çok geniş bir çerçevenin adaptasyon sağladığını söyleyen Huawei IT Veri Mimarisi Kıdemli Danışmanı Su Chung Yen, OpenStack Platformları’nın açık kaynak kodlu yapısının Telekom operatörlerinin dönüşüm ihtiyaçlarını karşıladığını belirtiyor. Sağlıklı bir endüstri ekosisteminin kurulması, OpenStack toplumunun ve tüm bulut bilişim endüstrisinin gelişimi için kritik bir öneme sahip olduğunun altını çizen Yen, Huawei’nin Open Stack yaklaşımını ise şöyle anlatıyor:

“Huawei her zaman endüstri ekolojisinin oluşturulmasına büyük önem veriyor ve açık kaynak ekosistemin kurulmasının, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün genel sağlığına önemli bir katkı olduğuna inanıyor. Huawei’nin açık kaynakların birlikte çalışabilirliği konusundaki çabaları önce zihinde başladı, daha sonra bu teklifi en verimli hale getirebilmek için çizdiği çerçevenin üzerine bunu inşa etti ve nihayetinde, topluma katkıda bulunmak için öğrendiklerimizden yararlanıyoruz – buna “ondan kaynaklanmak, ondan en verimli şekilde yararlanmak ve açık kaynağa katkıda bulunmak” diyoruz. En önemli faktörlerden biri açık topluma katkı sağlamaktır. Bu bağlamda Open Stack Days’i Türkiye’nin bulut teknolojileri ve servisleri ile ilgili yol haritasında önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz.”

HİKMET AYDOĞAN

Hakkında Editor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Kalan Web