Salı , Kasım 21 2017
Son Dakika Haberleri
Anasayfa / Güncel Yaşam / Melih Gökçek bugün istifa mı etti? Melih Gökçek son dakika
Melih Gökçek bugün istifa mı etti? Melih Gökçek son dakika

Melih Gökçek bugün istifa mı etti? Melih Gökçek son dakika

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasının istendiğini Kanal D Ana Haber’in canlı yayınında ilk kez Türkiye’ye duyuran Hürriyet gazetesi yazarı ve Kanal D Haber Dairesi Başkanı Ahmet Hakan’dan bomba iddia: Gökçek bugün istifa edebilir… Melih Gökçek’le sürekli didişen ve zaman zaman da bir araya gelip ona söz hakkı veren Ahmet Hakan, Gökçek’in bugün istifa edebileceğini yazdı.

Melih Gökçek’in istifasının istendiğini Türkiye’ye ilk duyuran isim olan Ahmet Hakan, bugün de yeni bir bomba patlattı… Hakan, “Melih Gökçek bugün istifa edebilir” dedi… Kadir Topbaş’ın Belediye Meclisi’ndeki AK Partili üyelerin karşı oy kullanmalarıyla istifa ettirildiğini hatırlatan Ahmet Hakan, “Şimdi benzer bir yöntemin Melih Gökçek için de denenmesine karar verilmiş” dedi. “Ankara Belediye Meclisi’ndeki AK Partili üyelere Melih Gökçek karşıtı oy kullanmaları talimatı verilmiş” diyen Ahmet Hakan, “Bunu fark eden Melih Gökçek’in bugün istifa etmesi bekleniyor” bilgisini paylaştı.

KADİR TOPBAŞ’A UYGULANAN TAKTİK DENENECEK

Kadir Topbaş’ın Belediye Meclisi’ndeki AK Partili üyelerin karşı oy kullanmalarıyla istifa ettirildiğini hatırlatan Ahmet Hakan, “Şimdi benzer bir yöntemin Melih Gökçek için de denenmesine karar verilmiş” dedi.

AK PARTİLİ ÜYELERE ‘GÖKÇEK’E KARŞI OY KULLANIN” DENİLDİ

“Ankara Belediye Meclisi’ndeki AK Partili üyelere Melih Gökçek karşıtı oy kullanmaları talimatı verilmiş” diyen Ahmet Hakan, “Bunu fark eden Melih Gökçek’in bugün istifa etmesi bekleniyor” bilgisini paylaştı.

3 İSİM GÜNDEMDE

Erdoğan’ın son MKYK’da sorunlu belediyelerdeki değişim kararlılığını üyelere başıyla İçişleri ve Adalet Bakanları’nı işaret ederek, “istifa taleplerinin gereğini yapmazlarsa, biz gereğini yaparız” dediği öne sürülürken, bu kararlılık karşısında öncelikle gitmesi istenen belediye başkanlarının daha fazla direnç gösteremeyeceği belirtiliyor. Kulislerde Gökçek’in bir-iki gün içinde istifasını açıklayacağı öne sürülüyor. Gökçek’in yerine Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın ismi geçiyor.

Melih Gökçek’ten son dakika adımı! Kimi aracı yaptı?
İstifası istendiği artık neredeyse keşinleşen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, istifa etmemek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan son bir randevu daha istediği iddia edildi. Gökçek, Başbakan Binali Yıldırım’dan aracı olmasını talep etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın MYK’da “Ya gereğini yapacak ya da biz yapacağız” dediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Erdoğan ile görüşmek için Başbakan Binali Yıldırım aracılılığıyla girişimde bulunduğu iddiası konuşulmaya başlandı.
Kulislerdeki son iddiaya göre Gökçek’in, “proje sundum” dediği, ancak Erdoğan’ın Sırbistan dönüşü uçakta yaptığı açıklamada, “Bu vesileyle ifade ettiğiniz konulara da girme durumu oldu. Bunları konuştuk, görüştük” bilgisini verdiği görüşmeye Yıldırım da katıldı.
Gökçek’in, üç belediye başkanıyla ilgili, “istifa edin” talebini açıkça dillendirdiği açıklamaların ardından Gökçek, Yıldırım aracılığıyla bir kez daha Erdoğan’la görüşmek için yeniden harekete geçti.
Kulislerde Erdoğan’ın kabul etmesi halinde üçlü görüşmenin önümüzdeki hafta gerçekleşebileceği ifade edilirken, parti içinde Erdoğan’ın, “sorunlu” dediği belediye başkanları için geri adım atmayacağı konuşuluyor. Bu çerçevede belediye başkanlarının istifa açıklamaları için “eli kulağında” değerlendirmesi yapılıyor.
Hikmet Aydoğan

Hakkında Editor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Kalan Web