Salı , Kasım 21 2017
Son Dakika Haberleri
Anasayfa / Güncel Yaşam / Sesim duyulursa korkusu geç uyarılma nedeni
Sesim duyulursa korkusu geç uyarılma nedeni

Sesim duyulursa korkusu geç uyarılma nedeni

Sesim duyulursa korkusu geç uyarılma nedeni

Küçük evlerde, dar ortamlarda veya kalabalık ailelerde yaşayan kadınlar, sesinin duyulması endişesi nedeniyle daha geç uyarılıyor.

Prof. Dr. M. İhsan Karaman, Motto Yayınları’ndan çıkan Mutlu Aile İçin Pozitif Cinsellik isimli kitabında, kadınlarda cinsel istek bozukluğuna neden olan yaşam alanları ve cinsel sorunlar hakkında şu bilgileri veriyor:

KÜÇÜK EVLERDE CİNSEL YAŞAM…

“Küçük evlerde, dar ortamlarda veya kalabalık ailelerde, duyulma endişesi; bunun da özellikle kadınlarda uyarılmayı geciktirebildiğini biliyoruz. Böyle bir problem varsa, hekime bile gelmeden küçük tedbirlerle çözülebileceğinin bilinmesi açısından bunu söylüyorum. Çocuklarla odaların özellikle ayrılabilmesi gibi mesela…

ERKEKLER DE ERKEN BOŞALIYOR

Erken boşalma ya da sertleşmede zaman zaman aksama olanlar bize başvurmuş olabiliyor. Bunun ortamını, şartlarını sorguladığımızda, cinsel eylemin yapıldığı ortamın çok müsait olmadığını, o nedenle de kısır döngü halinde tekrarlanan bir başarısızlık olduğunu fark ediyoruz.

TATİLE GİDİN

Bu tür çiftlerde kısa süreliğine de olsa içinde bulundukları ortamdan uzaklaşmayı, belki kısa bir tatil yapmalarını tavsiye ediyoruz ve bu önlemin etkili olduğunu görüyoruz. Ufak önlemlerle bazen bu tip sorunlar halledilebiliyor.

Hani “insan önce kendi doktoru olmalı” tabiri vardır ya, bu tür sorunlarla karşılaşıldığında karı-koca kendi durumlarını irdeleyebilirler. Mesela kullandıkları ilaçtan veya ortamın uygun olmamasından kaynaklanan sebepleri kendileri fark edip sorunu çözebilirler.

SORUN ÇÖZÜLMÜYORSA HEKİME BAŞVURUN

Yanlış eğitim sonucu oluşmuş yanlış yargıları kırmak bakımından alınacak tedbirler mutluluğa götürebilir; bu olmadığı takdirde, profesyonel bir hekime başvurmak çok önemli hale geliyor.”

HİKMET AYDOĞAN

 

 

Hakkında Editor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Kalan Web